Kurz umělecký pastel

V rámci kurzu se účastníci seznámí prakticky se suchými uměleckými pastely, a teoreticky s olejovými a mastnými pastely. Suchým pastelem se krásně tvoří v barvě, vytváří barevnou velmi jemnou sametovou kresbu. Vyzkoušíme si kresbu na různé typy povrchů papíru. 

1 500,00 Kč

"Dobrý den, workshopu se zúčastnila moje dcera. Práce se ji moc líbila a moc se ji vydařila. Lektor se ji zdál velmi sympatický a podporoval ji. Určitě ještě někdy váš ateliér navštíví."


V rámci kurzu se účastníci seznámí prakticky se suchými uměleckými pastely, a teoreticky s olejovými a mastnými pastely. Suchým pastelem se krásně tvoří v barvě, vytváří barevnou velmi jemnou sametovou kresbu. Vyzkoušíme si kresbu na různé typy povrchů papíru. Suchý pastel vhodný pro kresbu a malbu, kde je třeba vytvořit dojmu jemného přechodu (zvláště u portrétů, krajin, figur). Mastný pastel je svoji charakteristikou blíže k malbě olejem. Krásně se s ním pracuje v detailech, plochou a šrafou. Vyzkoušíme si kresbu na různě barevné podklady. Olejové pastely jsou velmi přilnavé k podkladu, lze je teplem (vysoušečem vlasů) nebo terpentýnem lavírovat na malbu podobnou olejomalbě.

 

Program kurzu kresby a malby uměleckým pastelem:

  • Seznámení se s technikou, která je na pomezí malby a kresby, resp. pastel umožňuje obojí
  • Seznámení se s jeho historií a s materiály
  • Míchání a roztírání pastelů a řešení vlastní kompozice - obraz
  • Malování zátiší suchým pastelem / 2 - 3 výkresy
  • Rekapitulace děl a společná debata nad díly, která vznikla