Kurz olejomalby

Hlavní náplní kurzu je seznámit se se základními principy realistické malby. Cílem kurzu je naučit se trpělivému a pečlivému přístupu k vytváření obrazu. Každý z absolventů si domů odnese 1 - 2 obrazy. Naším cílem nebude kvantita, ale kvalita.

9 500,00 Kč

V rámci kurzu si vyzkoušíme techniky malby pastózní barvou a transparentní lazurou. Seznámíme se se zásadami pro komponování obrazu, vysvětlíme si, jaké pomůcky využívat při optickém přenosu reálného zátiší na plátno. Osvětlíme si funkci podmalby a technikami jejího provedení. V dalších hodinách budeme pokračovat vrstevnatou výstavbou malby, až se nakonec dostaneme k barevným valérům a malbě konečných vrchních lazur.

Budeme se věnovat buď malbě skutečných trojrozměrných zátiší - tj. rozličných předmětů, které ve speciálních kulisách nasvítíme, nebo reprodukcím fotografií, či maleb, týkajících se vrstvených technik.

Průběh workshopu se bude odvíjet a přizpůsobovat Vašim konkrétním schopnostem, zájmu a odhodlání.

Kurz probíhá pod vedením malíře, který garantuje klidnou, tvůrčí atmosféru a osobní přístup. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky i pokročilé výtvarníky, každý pracuje vlastním tempem.

Dobrý den, kurz se mi moc líbil. Práce šla dobře i když akt jsem kreslila poprvé. S výsledkem jsem spokojená. Učitel je pozorný, věnoval mi dost času. Vždy něco pochválil, což dodávalo síly pro další práci. Něco vysvětlil, napravil. Líbilo se mi, že hned po příchodu mi bylo vysvětleno, co se kde v ateliéru nachází, jak se používá kuchyňka, jaké materiály budu potřebovat pro další práci a jak zařídit omluvení a náhradu kurzů. Rada bych pokračovala ve stejném kurzu a se stejnou skupinou. Jak se mám přihlásit? Moc děkuji za možnost vyzkoušení kurzu. Dlouho jsem hledala něco podobného a jsem ráda, že jsem to našla.