Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Kurz se vyučuje formou navazujících cvičení inspirovaných dle metody Kreslení pravou mozkovou hemisférou autorky Betty Edwards, nejedná se o klasickou výuku kresby a malby portrétu dle živého modelu, nicméně jednotlivé části cvičení a poznatky v nich zmiňované, můžete při klasické kresbě aplikovat.

3 000,00 Kč


Metoda "kreslení pravou mozkovou hemisférou" vychází z několika postupů - naučit se vnímat jednotlivé prvky odděleně, liniová kresba, pozorování jednotlivých předmětů a "mezer" mezi nimi, díky čemuž docílíme ztráty strachu.

Promyšlená série cvičení nás vede k opuštění zbytečného hodnocení, analýzy a hodnocení typu - umím/neumím, lehké/těžké, hezké/ošklivé. Pokud "levá půlka" - tedy naše analytická část neumí věc pojmenovat, zařadit a zaujmout postoj, je právě vhodný čas pro "pravou půlku", která prostě tvoří.


  • Pro koho je kurz určen? Cenným přínosem metody je to, že postupné kroky této metody zvládne i úplný začátečník. Účastníci kurzu bývají často překvapeni, jak jim kreslení jde a odchází s příjemným pocitem, že i jim je oblast výtvarného umění či tvoření otevřena. Výuka probíhá v příjemné atmosféře výtvarného ateliéru, zkušená lektorka postupuje dle programu. Účastníci plní postupně zadané kroky - krůček po krůčku.


V rámci kurzu kreslení pro začátečníky vycházíme z principů metody Betty Edwards - americké autorky knih o kreslení pro začátečníky. Její knihy jsou také dostání v češtině. Betty Edwards - učitelka výtvarné výchovy přišla na výukovou metodu kreslení pravou mozkovou hemisférou, která pomáhá jejím studentům dělat výrazné pokroky v učení kresby.

Pokud Vás zajímá klasická kresba a malba, doporučuje spíše tyto kurzy: Kurz kresby a malby, Kurz kresby Portrétu, nebo Figurální kresba.


Krásný den Nino, včera jsem byla na kurzu kreslení pro začátečníky, který vedla Jana Řezníčková. Ještě dnes jsem nabitá pozitivní energií, kterou jsem během včerejšího dne v ateliéru načerpala, neustále si rozkládám svoje výtvory a žasnu nad nimi. Celodenní kurz mě opravdu bavil, byl úžasným relaxem, kdy jsem zcela utekla z okolního světa a moje mysl pouze vnímala stojan, štětec, uhel,..., barvy.. Během celého dne jsem se najednou na okamžik zastavila a uvědomila si, že na nic nemyslím, že se ničím nezatěžuji, žádnými povinnostmi, úkoly, co mě čeká nebo co bylo... Ještě bych ráda prostřednictvím Vás chtěla poděkovat Janě Ř., která nás velmi mile vedla, chválila a přispěla k celkově příjemné atmosféře ateliéru... Marcela E.


"...kurz malovaní pravou mozkovou hemisferou mě bavil tak, že mě to motivovalo chodit do dalších kurzů - takže bych se chtěla zeptat, jestli je ještě možné se zapsat do prázdninového semestru, malování a kreslení..." Adéla B.


"Dobrý den, paní Mainerová, velice ráda Vám zpětnou vazbu poskytnu, protože chválit se má a za Váš kurz opravdu třeba chválit je. Prostředí bylo příjemné a bylo snadné se v něm na kurz soustředit. Paní lektorka snadno dokázala prolomit bariéry studu a následně každého frekventanta podporovala dle jeho schopností. Příjemné bylo i to, že na kurzu jsme byli včetně paní lektorky čtyři, takže nám místnost/stůl nebyl malý a paní lektorka mohla každému věnovat dostatek času, což považuji za hodně důležité. Kurz má očekávání splnil a i předčil - rozdíl kresby před a po byl více než patrný a byť jsem po shlédnutí ukázkových prací zlepšení svých schopností očekávala, tak razantní jsem ho rozhodně nečekala. Konkrétní zlepšení na základě mé zkušenosti mě nenapadá, neb jsem byla se vším spokojena. V závěru musím také ocenit situování kurzu na víkend a ve snadno dostupné lokalitě. Ještě jednou děkuji a přeji mnoho úspěchů. Kateřina S."


"Jsem nadšená, Míša je úžasná lektorka a její lidský přístup mně seděl. Vrátila jsem se domů obohacená o zkušenosti, zážitky a nové vědomosti."


"Dobrý den, workshop byl naprosto vynikající. Vůbec jsem nečekala, že to bude takto fungovat. Od neděle mám již další tři portréty a je to úžasné. Jediné, co mi vadí, je, že jsem to již nepodnikla dříve. :-) Ještě jednou děkuji lektorce a personálu, bylo u Vás moc příjemně. Sleduji stránky a vybírám další kurz na kterém bych se naučila opět něco nového. Děkuji a jen tak dál..."

"Z kurzu jsem byla nadšená, lektorka Míša byla velice příjemná a dokázala odpovídat na všechny dotazy. Atmosféra celého kurzu byla velice přátelská a pěkně jsme se nasmáli. Osobně jsem si odnesla moc pěkný výsledný obrázek i několik tomu předcházejících kreseb, zajímavé rady a dobrý pocit z víkendu stráveného v pěkném prostředí s milými lidmi. Bylo zajímavé pozorovat jak se kresby s postupujícím časem mění u všech účastníků v realistický objekt podobný své předloze - opravdu u každého! Jednoznačně doporučuji všem kteří uvažují o návštěvě tohoto kurzu. Moje přihlášení bylo téměř na poslední chvíli a rozhodně nelituji. Těším se, že brzy navštívím nějaký další kurz. Děkuji za prima víkend"


"Ráda bych Vám chtěla touto cestou mockrát poděkovat za zprostředkování skvělého zážitku. Kreslení jsem si opravdu užila. Lektorka Míša byla milá, vstřícná, nápomocná a hlavně neustále usměvavá a pozitivně naladěná. Díky ní a naučené technice kreslení se mi opět otevřely nové obzory. K Vánocům si přeji jediný dárek - malířskou výbavu a hlavně hodně tužek a papírů."


"Dobry den, kurz jsem si velmi uzil, prostredi atelieru pusobilo velmi inspirativne, prijemne, stejne jako obe lektorky (v polovine kurzu se vystridaly). Zpusob vyuky, tempo bylo naprosto v poradku, coz dokladuje i rozdil v kresbe portretu pred a po. Urcite se dalsiho kurzu zucastnim jeste dokud je spatne pocasi.. ;-) Preji hezky den, Ondrej H."


"Dobrý den, paní Mainerová, velice ráda Vám zpětnou vazbu poskytnu, protože chválit se má a za Váš kurz opravdu třeba chválit je. Prostředí bylo příjemné a bylo snadné se v něm na kurz soustředit. Paní lektorka snadno dokázala prolomit bariéry studu a následně každého frekventanta podporovala dle jeho schopností. Příjemné bylo i to, že na kurzu jsme byli včetně paní lektorky čtyři, takže nám místnost/stůl nebyl malý a paní lektorka mohla každému věnovat dostatek času, což považuji za hodně důležité. Kurz má očekávání splnil a i předčil - rozdíl kresby před a po byl více než patrný a byť jsem po shlédnutí ukázkových prací zlepšení svých schopností očekávala, tak razantní jsem ho rozhodně nečekala. Konkrétní zlepšení na základě mé zkušenosti mě nenapadá, neb jsem byla se vším spokojena. V závěru musím také ocenit situování kurzu na víkend a ve snadno dostupné lokalitě. Ještě jednou děkuji a přeji mnoho úspěchů. Kateřina"