Tábor Keramická dílna

V rámci tábora zaměřeného na tvoření z keramiky si děti vyzkouší veškeré základní techniky přístupu ke keramické hlíně (modelování z hadů, plátů, sochařským způsobem, točení na kruhu, zaformovávání do forem, lití do forem) a dekorování keramiky (engobování, glazování různými způsoby, dekorování pomocí skla). 

Zvolte si variantu:

8 500,00 Kč

Seznámíte se základy kresby a malby, které se snoubí s keramickou tvorbou a přispívají k celkovému rozvoji estetického cítění. Jako bonus kurz obsahuje i hodiny týkající se vytváření smaltovaných výrobků. V rámci kurzu máte i mimo jiné možnosti realizování vlastních návrhů.

Keramicko sochařská dílna našeho výtvarného ateliéru nabízí výuku tradičního i moderního sochařství a modelářství. Od hrnčířského kruhu k produktovému designu na kurzech pro velmi pokročilé.


"Dobrý den, já už jsem tohle psala i bez vyzvání, ale Janu (úterý 17.45) prostě miluju. A to rozhodně neznamená, že mám ráda každýho, ale baví mě, že i když má předem připravené téma pro celou skupinu, můžu si dělat, co chci. Teď jsem zrovna potřebovala narychlo vyrobit 10 drobností na památku, což vůbec nespadalo do harmonogramu, ale mohla jsem si je dělat, pomohla mi s tím, jak na to atd. A dokud mám Janu, je mi vlastně jedno, jak vypadá ateliér, případně jaký je program. Pro mě je nejdůležitější sednout si lidsky s tím lektorem. Líbí se mi, že mě Jana podporuje v tom, co dělám - nejradši mám experimenty. Netlačí mě do něčeho, co bych třeba podle nějakých osnov měla, abych si pak mohla dělat svoje pokusy. Respektuje to a díky ní se tam vždycky těším - co zase vymyslíme. Takže za mě naprostá naprostá spokojenost. Tereza"

*

"Přátelská atmosféra, vysoká odbornost, skvělý přístup. Janička je prostě úžasná!Dozvídám se spoustu zajímavých věcí, je to moc pěkné a příjemné mezi milými lidmi, netuším, zda a jak by mohlo být lépe.. Moc se mi u vás líbí a těším se, až zase budu moci pokračovat."

*

"Lektorka Jana je výborná, optimisticky naladěná a velice šikovná, ráda bych přímo k ní chodila i další semestr...Rozmanitost prací, volnost výběru dle toho, co mě baví, vysvětlení teorie, je-li třeba a je-li to potřeba k práci, ale není to přehlídka nudné teorie. V kurzu vládne velice přátelská nálada..."

*

"Jana mě však získala svou zaujatostí pro věc, nápady, kreativitou, aktivností a pozitivním přístupem. 1*Kladně hodnotím točení na kruhu a využití různých technik modelovaní. Také motivaci ke studovaní historie keramiky."