Beaux Arts - francouzská malba

V rámci výuky ve francouzském ateliéru malby se společně vydáváme na cestu, kterou prošlo francouzské i světové malířství v 19. a 20. století. pod vedením učitele malířství, akademického malíře Ildara Youssoupova.

Kurz je primárně zaměřen na zdokonalení výtvarných technik, přičemž se opírá o tvorbu významných francouzských výtvarníků, případně je vždy zaměřen na určité období francouzské malby konce 19. a začátku 20. století.9 500,00 Kč

Kurz je určen pokročilým studentům, kteří již absolvovali základní kurz kresby a malby. Během jednotlivých semestrů postupně probereme základní styly jako realismus, impresionismus, post-impresionismus, fauvismus, expresionismus, kubismus a abstrakci. Každý semestr je věnován jednomu z výtvarných směrů.

Ildar Youssoupov koncipuje své kurzy do třech základních okruhů. První je zaměřen na zdokonalení řemeslné dovednosti, druhý se podrobně věnuje výtvarnému projevu typickému pro dané období a ve třetím si zdokonalíte kompozici.

V průběhu kurzu budeme malovat zátiší, portréty a akty a to vždy podle reálných modelů.

Děkujeme moc za dokonalý kurz, chodíme k Vám již několik semestrů a jsme moc rády, že můžeme pokračovat ve stejné skupince lidí a u stejného lektora a věnovat se pokročilé malbě. Čas strávený v ateliéru je nejen inspirativní, ale je to takový ostrůvek klidu, radosti, vzájemné podpory a empatie.